Пам’ятаєте, як Дж. К. Роулінг описала Дементорів у своїх книгах про Гаррі Поттера? Це чудова метафора для того, як проявляються перші симптоми депресії — завжди раптове виснаження, яке залишає вас повністю без сил. Однак ваше запитання не таке просте, адже розпізнати перші симптоми депресії у себе зовсім не те саме, що в інших. Часто, коли ми говоримо про депресію та самодіагностику, це майже неможливо. Важливо лише знати, що депресії завжди передує брак енергії та концентрації, а також апатія до всього, що відбувається. Тому легше не розпізнавати перші ознаки депресії, а запобігати їм.
Щодо розпізнавання депресії в інших, особливо в близьких, це необхідний крок, щоб вчасно надати допомогу.
У будь-якому випадку, для діагностики депресії краще звернутися до спеціаліста. Неважливо, чи це буде психіатр чи психотерапевт. Вони завжди працюють разом, щоб боротися з депресією та її різними симптомами та стадіями. І вони обов’язково знайдуть допомогу та рішення для вас або ваших близьких.
Однак є деякі питання, які ви можете задати собі, щоб відчути більше впевненості та рішучості звернутися за допомогою до спеціаліста.
Чим депресія відрізняється від поганого настрою? Які симптоми слід вважати тривожними? Коли варто звернутися до спеціаліста?
Відчувати негативні емоції — це нормально, і здорова людина може їх переживати. Вони виконують важливу функцію, сигналізуючи про наявність проблеми. У такому випадку негативні емоції стають тригером для зміни поведінки в майбутньому та закріплення нової поведінки успішним результатом або вирішенням проблеми.
Коли мова йде про депресію, слід звернути увагу на наступні симптоми:
1. Поганий настрій і/або підвищена дратівливість майже весь день протягом тривалого періоду.
2.Зниження інтересу до життя та нездатність відчувати задоволення.
3.Зниження рівня активності.
Ці симптоми стають помітними навіть для не дуже близьких людей і свідчать про те, що людині потрібна увага і допомога.
Широкий спектр бізнес-послуг
На початку війни я відкрила статитстику Міністерства охорони здоров’ю і злякалась: в Україні всього 742 клінічних психологи. Тобто людей, які потребують допомоги та негайного втручання у нас мільйони, а психологів от стільки. Я почала думати, як можна масштабувати психологічну допомогу і як надати її всім: і тим, хто може собі дозволити прийоми і тим, хто втратив все і хоч не має коштів на спеціаліста, проте допомоги потребує найбільше?
Так з’явився Method4U – авторська методика по підбору та наданню психологічної допомоги. Ціла екосистема з кваліфікованих та досвідчених психологів, курсів або навіть відео з питань, які вас цікавлять. Вона заснована на алгоритмі, який я розробляла більше 18 років наукової діяльності і втілила у сервіс протягом війни.Наразі платформа взяла участь в акселераторі Impact Force та активно залучає інвестиції для побудови найбільшої в історії української психологічної платформи.
Добір професійних спеціалістів за вашим запитом:
Психологічне здоров'я стало новим трендом у всьому світі. Турбота про персонал — целояльність компанії, яка допомагає зібрати найкращі команди та досягати неймовір-них результатів. Брендовані видання — це, безсумнівно, чудово. Але головна причиназовсім інша. Гнітючий COVID виявився лише початком важких часів. Війна змінила кожного. ПТСР,стрес, розлади сну — такою стала наша реальність. Наша команда професіоналів знає,як допомогти у боротьбі з цими недугами.
Карткова командна гра, що складається з 54 карток із зображеннями дій людини. Гра підходить як для початківців, так і для професіоналів з настолок, щоб корисно провести час зі знайомими, співробітниками, друзями, родиною у дорозі та вдома. Теревені допоможуть зняти напруження, усвідомити важливі речі та подивитися на власні ситуації під новим кутом, адже мають безліч варіацій застосування та локацій для гри.